2 Eylül 2022 Cuma Quinté için eğitmenlerin görüşleri

Vincennes’deki Prix Diotima için koçlarla röportajlar

Pierre-Emmanuel Mary: Hızlı (1) ekonomiye bir geziye ihtiyacı var ve geri getiriliyor. Kaleyi parkurun başında yapmamak da tercih edilir. Değerlerini tekrarlar ve formda gelişir. 2.100 metrenin üzerinde, tempo sürdürülmelidir. Hala ayakta durabiliyor.

Benjamin Goetz: El Fuego (2) sağlık sorunlarının ardından uzun bir aradan sonra çok iyi çalıştı. Bu yarış için çok iyi. Numarası belirleyici olacak (not: 2’yi devraldı) ve yükselişte. Varışta bitmelidir. İdeal olarak, kafadan çok uzakta olmayan gizlenmelidir.

Sylvain Roger: Ceviz Duygusu (3) tüm yarışlarını yapan normal bir attır, ancak iyi bir parkura ihtiyacı vardır. Çok uzak olmayan bir sayıyı miras alırsa, iyi bir koşuya sahip olmalıdır (not: 3’ü vardır). Solak biraz daha az iyi olduğundan, büyük parça onun çıkarlarına hizmet edecek.

Joel Van Eeckhaute: Çoban Düzenbazı (4) her şeyden önce bir ot atıdır, ancak sondan bir önceki dönemde Cabourg’un kumları üzerinde çok iyi bir davranışı vardı, mutsuzken, ipe kilitlendi. Ecommoy’da çok iyi bir yarış geçirdi. Momentumda, kendini gösteren yaşlı atların bu bağlılığı var. Ön safta olmak ona bir şans veriyor. Onun için gizli bir yol tutar.

Sebastian Ernault: Vely’nin Flaşı (5) bu yaz sıkıştırılmış ama iyi durumda geri döndü. Son zamanlarda Cabourg’da ütüler beni rahatsız etmedi. Bu yarıştan önce çok çalışmamıştı. O zamandan beri gerçekten çok iyi. 2.100 metreyi seviyor. Kendini kanıtlamıştır. Ön hat angajmanı çok iyi. Özellikle Önas Nougat’tan korkuyorum. Net bir yarışla (gizlemelisiniz), ona güveniyorum.

Laurent Michel David: Bahçe Feneri (6) büyük Vincennes pistini pek yapmıyor, ben düz pistlerde kullanmayı tercih ettim. Les Sables-d’Olonne’da iyi koştuğum için 2100 metreyi deniyorum, burada sadece bir kez tırmanması gerekecek. Eğer işler yolunda giderse, umarım bir ekonomi koşusunun da yardımıyla ilk beşe girer.

Joel Hallais: Kaburganın Uzak Batısı (7) Mont-Saint-Michel’de oyununu iyi sürdürdü. Bu sefer onu ön ayaklarından kurtaramayacağım ama üstesinden gelinecek. Başkentte ve 2.100 metrede zaten iyi iş çıkardı. Sadece çabayı korumak zorundasın. Treni takip etmeyi seviyor ve parkurdaki ritimden korkmuyor. Bir yer kapabilir.

Nil Paşa: Sevgili Para (8) Kıştan sonra nefes almak gerekir. Çimlerde biraz hayal kırıklığına uğramadan önce Beaumont-de-Lomagne’de çok iyi koştu. Arka kısımda biraz hassas, onunla mücadele etmekte fayda var. Kaliteli muhalefete karşı Auch’ta iyiydi, özellikle de çaba gösterdiğinde. Burada harika bir yarış var. Başlatmanıza gerek yok, ancak son sekiz yüz metreyi yapabilir. Onun sözü var.

Yves Dreux: Duygu Çocuk (9) harika bir yaz geçirdi. Kağıt üzerinde, bu çok iyi bir taahhüt. Küçük dezavantajı, 2.100 metrelik otomatik başlatmadır, çünkü bu çok fazla bir bozgunculuk değildir. 2.700 metrenin üzerinde, geniş bir pistte, ilk beşte güvende olabilirdi. Orada, küçük bir rezervim var. Eğer tren varsa, ona fayda sağlayabilir. Biraz hassas olduğu için aptalca bir şey yapmamalı.

Matthew Varin: Figaro Gema (10) gelişinden bu yana çok iyi gelişti ve Biarritz’deki buluşmasını onayladı. İyice sakinleşti ve sahildeki iş ona çok yakışıyor. Bu yarışı mutlaka koşmayı planlamamıştım, ancak alanı detaylandırarak bitirme şansı var. 2.100 metre sorun olmayacak. Çok iyi bir zamanda kazandı. O gerçekten iyi.

Antoine Lherete: Flaubert Gede (11) Pazartesi günü Agon-Coutainville’de iyi bir giriş keşfetti ve düz çizginin başlangıcında, yol geçişinde kalkmasaydı podyuma itiraz edecekti. Zorlanmadı ve dört güne başvurabilir. Çok formda gelişiyor. Tony Le Beller onu çok iyi tanıyor. Net bir parkurla, bu seviyede bitirmek için rekabet etmelidir. 2.100 metre ona çok yakışıyor.

Björn Goop: Dev Gölge (12) dönüşünü yapacak. Onu saklayacağım ve ne olacağını göreceğim ama görevi çok karmaşık görünüyor.

Yannick Desmet: Onas Nuga (13) muhtemelen Dieppe’den sonra biraz daha yaklaştı, Cabourg’da daha az keskindi. O zamandan beri tazeliğini geri kazandı. Salı sabahı sahilde gazla birlikte iyi görünüyordu. Ona bir kulak tıkacı ve güneş gözlüğü takacağım. Sağ kanatta biraz daha iyi ama uzun koşuyu yaptı. İyi bir hız patlaması var. Podyum için ona güveniyorum.

Joao David Ferreira: Gesvres Fakir (14) geçen sefer bir yandan sıkıştı ve döndürmek istemedi. Çok kötü, çünkü kesinlikle ilk beşe girerdi. Salı sabahı kuş tüyü atıcılarla test ettim ve çok iyi uyuyor. Yani onlara sahip olacak. O bir hız atı. İlk beşe girebilir. Parkurda iyi nefes almak trenle daha iyi olurdu.

Kaynak : Geny ırklar

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*