Almanya tarafından dövülen Blues, giriş görevini zorlaştırıyor

Hücumda yüzen tek Fransız olan Guerschon Yabusele, Blues'un Euro'daki koşuya katılmaları için yenilgiye uğramasını engelleyemedi.

Partiyi bozduklarını görebiliyorlardı. Partinin önsözünde verilen parti hediyelerini ve havai fişekleri toplayın. Bunun yerine, Fransız erkek basketbol takımı, Köln arenasının 19.000 taraftarı için dolu ve memnun başarılı bir akşamın pastasıydı. Avrupa Şampiyonası’nın açılışında Almanya’ya yenildi, Perşembe 1er Eylül (63-76), Blues, hırslarını sergiledikleri bir yarışmada giriş görevini zorlaştırıyor.

Kıta tarihinin en iyi oyuncularından biri olan ve Ren’in dört bir yanındaki basketbol efsanesi Dirk Nowitzki’yi kutlamak için gelen bir meclisin başında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in önünde Fransızlar ilgilenmek istedi. onların girişinden. Maçın başında hazırlıklarının başlamasından bu yana mücadele eden Blues, daha iyisini yapmaya söz vermişti.

Ayrıca okuyun: Euro 2022 basketbolu: gençleşmiş Blues, sağlam hırslarla

“İyi başlamadık., Ancak, teknik direktör Vincent Collet toplantıdan sonra kaydetti. O zamana kadar agresiflik anlamında eksiğimiz vardı. Ama aklımız yoktu ve başıboş kurşunlar biraz yol almamızı engelledi. » Savunmada agresif olan, pivot Rudy Gobert gibi, birden fazla rakibi topla yüzleşmek yerine dışarı çıkarmaya zorlayan Evan Fournier’in ortakları, en hafif tabiriyle hücumda ilhamdan yoksundu.

Yavaş bir saldırı

Statik, Mannschaft’ın defansif saldırganlığından utanan ve bazen topla ne yapacağını bilemeyen Blues mücadele etti. Bazen birbirinden kopuk görünme noktasına kadar. “İyi savundular ve onlara nasıl iyi saldıracağımızı bilmiyorduk. Fransız kaptanı tanıdı. Benim imajımda gerçekten ritimden yoksunduk. » Yedi puanla yetinen, son Olimpiyat Oyunlarının en iyi Fransız golcüsü takımını taşıyamadı. Her ikisi de bu kampanya için mazur görülen Nando De Colo ve Nicolas Batum’un oyun kolaylaştırıcılarının yokluğunda Fournier’in liderliği bekleniyordu. Almanlar dahil.

“Savunmada hazırlandık, ne yapmak istediklerini biliyorduk, çok fazla konsantrasyon vardı.Toplantıdan sonra Mannschaft’ın güçlü kanat oyuncusu Johannes Thiemann’a, ekibinin performansına halkın katkısını memnuniyetle karşıladı. Koç bize Rudy Gobert ve Evan Fournier’den bahsetmişti, biz onların pozisyonlarını bulmalarını engellemeye odaklanmıştık. » Ve Blues’un iki lideri Alman mengenesine kilitlendi.

Evan için sistematik tercihli muamele bekliyoruz., dedi Vincent Collet. Uyum sağlaması, daha sabırlı olması gerekecek ama aynı zamanda yardıma da ihtiyacı olacak. » Fransız teknisyen bunu gizlemediyse, “iki lider, Rudy [Gobert] ve Evan [Fournier] onlardan beklenenin altındaydı, bu yüzden bir handikap”birkaç gün önce güvence veren kişi, “saldıran site daha da önemli” savunmadakinden daha iyi, oyuncularının perşembe günü onu haklı çıkardığını gördü.

Başıboş mermiler (17), yolda kalan serbest atışlar (%67 başarı) arasında, Fransa takımı hiç havalanmayı başaramadı. Yeterince disiplinli değildik ve hücumda biraz aceleciydik, yeterince sabırlı değildik. Evan Fournier’i analiz etti. Bu akşamki mağlubiyetimiz bol hücum, başıboş kurşunlar, biraz da atıştırmalık atışlar. » Ve ilave tuzlu.

Alman uyumu

“Zamanında olmalıyız”toplantıdan bir gün önce Vincent Collet’i uyardı. “Çoğu Alman olan 19.000 kişinin önünde bir kavga”. Solist Denis Schröder tarafından yönetilen sağlam bir ekip olan Blues, Mannschaft’ın onları rahatsız edebileceğini biliyordu. Bu yüzden bir oyuncu olan Andrew Albicy’yi Alman lideri kontrol altına almakla görevlendirdiler. “Kolay oynamasına izin vermemeliyiz. Her zaman puan almak isteyecektir, ancak onu sınırlamaya ve izole etmeye çalışmanız gerekir.”, oyuncuyu toplantı öncesi uyardı. Birkaç yıl boyunca Blues’un resmi bekçisi olan Gran Canaria’nın lideri, hazırlıkları sakatlık nedeniyle kesintiye uğramasına rağmen Euro’dan kısa bir süre önce üç renkli gruba geri çağrıldı. Görevi: en iyi karşıt arkaların kuyruklarına sadık kalmak. başarısız olursa ” çatlamak “ Schröder, hırsı olduğu için Albicy, Alman yıldızını iyi tuttu.

Almanlar tarafından beklenen Evan Fournier, üç renkli saldırıyı başlatmayı başaramadı.

Ancak hücumdaki eksiklikleri nedeniyle farkı açamayan Blues, güçlü kanat oyuncusu Guershon Yabusele hariç, yüzen tek oyuncuydu – Alman ekibinin geri kalanına fikir verdi. Odadan cesaret alan Mannschaft oyuncuları daha da cesurlaştı. Ve lider Maodo Lô (ikinci yarıdaki 13 sayısının 10’u) tarafından taşınarak üçüncü çeyreğin sonunda uçup gidiyorlar. “Hiç böyle bir birlikteliğimiz olmadı”maçtan sonra Denis Schröder’i karşıladı. Herkes payına düşeni ekliyor ve sepetleri kim kaydederse eklesin hepimiz mutluyuz. »

Vincent Collet olmadığını kabul ederse “sadece yarı şaşırdım” toplantı sırasında bilerek “çözülecek şeyler vardı”Fransız teknik direktör pozitif olmaya çalışıyor. “Bu Euro’nun ilk maçı, bizi [tout] hemen zora girer ve bize neyi geliştirmemiz gerektiğini gösterir. » Çok zorlu bir B Grubunda, zaten ertelemek için zamanları olmayacak. Cumartesi gününden itibaren Litvanya ve Almanya’ya inen taraftar grubu Blues’u bekliyor. Fransa gibi, Baltıklar da Perşembe günü Slovenya’nın son şampiyonları (85-92) tarafından kıl payı yenildiler ve toparlanmayı hedefliyorlar. “Bu bir savaş olacak, Rudy Gobert’i uyarır. Ve kişisel olarak daha iyi olmam gerektiğini biliyorum. » Fransa takımı bu Euro’da ileri gitmek istiyorsa, tek takım o değil.

Ayrıca okuyun: Basketbol: Nadiren bu kadar yüksek bir seviyede bir Euro

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*