“Benim için hiçbir şey yapamazdın”: Birkaç kez uyuşturup tecavüze uğradı, 21 yaşındaki Océane hayatına son verdi

gerekli
21 yaşındaki Océane, Côte d’Or’daki Beaune’deki dairesinde birkaç kez uyuşturulup tecavüz edildikten sonra Haziran başında intihar etti. Babası Yvan Bourdin, yasal işlemleri hızlandırmak için sosyal ağlarda bir çağrı başlattı.

Uyarı: Aşağıdaki hikaye şiddet eylemleriyle ilgilidir ve okuyucunun duygularını rahatsız edebilir.

Yvan Bourdin’in sosyal ağlarda başlattığı bir yardım çağrısıdır. Besançon’lu bu baba, Noustoutes25 hesabının aktardığı Instagram paylaşımında tüyler ürpertici bir ifade verdi. 21 yaşındaki kızının, Côte d’Or’daki Beaune’deki dairesinde birkaç kez uyuşturulup tecavüz edildikten sonra hayatına nasıl son verdiğini anlatıyor. Şimdi yetkilileri tepki göstermeye çağırıyor.

“10 Şubat 2022’de kızımız Bisontine Océane, Beaune’daki dairesinde arkadaşı ve sırdaşı olduğunu düşündüğü bir sınıf arkadaşı tarafından defalarca uyuşturulup tecavüze uğradı. Geceye birkaç dakika içinde iki kez uyandı, kolları ve bacakları felç oldu, yalvardı. Durdurdu ama vicdansızca devam etti” dedi. Gerçeklerin dehşetinden sonra, Yvan Bourdin travma geçirmiş kızının eve dönüşünü anlatıyor. Her gün psikolog, intihar girişimleri, psikiyatrik acil durumlar, gözaltı, “cehenneme uzun bir iniş” hikayesi.

“10 Şubat’ta öldüm”

Baba, meslektaşlarına “Gidip hemen şikayet etmesini söyledik. Bize içeride öldüğünü ve başına gelenleri anlatırsa kendini öldüreceğini söyledi”, diye açıklıyor baba. Fransa 3 Bordo-Franche-Comte. Ancak olaylardan üç ay sonra, Mayıs 2022’de genç kadın “Gidip Besançon karakoluna şikayette bulunma cesaretini bulur.” Uyuşturucu madde varlığını tespit etmek için bir saç örneği aldıktan sonra, genç kadın tekrar derin bir depresyona girer. Haziran başında Oceane intihar eder. Genç kadın ailesine bıraktığı bir notta “10 Şubat’tan beri ölüydüm, benim için bir şey yapamazdın” diyor.

Artık babası adaletin yerine getirilmesini talep ediyor. “Çok yavaş” bir soruşturmayla karşı karşıya kalan yetkili, yetkilileri tepki göstermeye çağırıyor. “İntiharı ile davanın hızlanacağından emindim, ama tam tersi, bu davanın reddedilme olasılığının daha da fazla olduğu söylendi… Daha da kötüsü, polis laboratuvarı aradı (Editörün notu: saç muayenelerini hızlandırmak için) diz çöktürüldü, diğerlerinden daha acil bir mesele olmadığı söylendi”, diye üzülüyor Yvan Bourdin. “Kızım tecavüzcünün adını, adını ve telefon numarasını verdi. O (polis) hala onun iş yerini ve ikamet yerini Paris’te bulduklarını söylemekten mutluydu”, diye ekliyor.

“Arama yok, haber yok, sessizlik”

“Tabii ki sakin olmanız konusunda uyarıyoruz, çünkü Fransa’da kendi aleyhinize adaleti yerine getirmek, ona bir şey olursa ilk şüpheli ben olacağım. Besançon. Arama yok, haber yok, sessizlik” diye bitiriyor. Océane’nin ebeveynleri France 3’teki meslektaşlarımıza genç kadının bu trajediden önce, biri 2018’de bir Yılbaşı partisi sırasında ve diğeri de Beaune’da çalıştığı barda patronu tarafından istismara uğrayacağı olmak üzere iki saldırıya maruz kaldığını açıkladı. .

Yine de France 3’e göre, Besançon cumhuriyet savcılığı, dosyanın çok yakında Dijon savcılığına iletilmesini sağlayacaktı, çünkü olguların Côte d’Or’daki konumu nedeniyle sanıkların duruşmasının organizasyonunun yapılması gerektiği yerdeydi. yer almak. Besançon’un savcısı Etienne Manteaux, “Toksikolojik rapor, herhangi bir kimyasal madde arzını bu şekilde göstermiyor” dedi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*