Borsa: Paris ve Avrupa’da takip edilecek hisse senetleri – 09/02/2022, 09:52

(Fotoğraf kredisi: Adobe Stock - )

(Fotoğraf kredisi: Adobe Stock – )

PARİS, 2 Eylül (Reuters) – Cuma günü Paris Menkul Kıymetler Borsası ve Avrupa’da takip edilecek hisse senetleri:

* TF1 TFFP.PA, VIVENDI VIV.PA, BOUYGUES BOUY.PA – Vivendi’nin sahibi olduğu Canal+ grubu, Cuma günü TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films ve LCI yayınlarından vazgeçeceğini açıklayarak, TF1 grubunun Bouygues’e ait olan , 31 Ağustos 2022 itibariyle ticari gereksinimlerini temelden gözden geçirme arzusunu dile getirdi.

Canal+ Grubu artık TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films ve LCI yayınlamayacağını duyurdu

* AIR LIQUIDE AIRP.PA Cuma günü Rusya’dan ayrılma planını sundu ve yerel yönetim ekibiyle faaliyetlerini bir MBO şeklinde Rusya’ya aktarmayı amaçlayan bir niyet mektubu imzaladığını söyledi.

* ENGIE ENGIE.PA – Engie’nin genel müdürü Catherine MacGregor, Rus Gazprom GAZP.MM’den l Fransız enerji şirketine yapılan doğal gaz teslimatlarının durdurulmasının ertesi günü, Cuma günü Fransa’daki gazın durumu hakkında güven veriyordu. hükümetin tüketimlerini azaltma çağrısını hane halklarına ve işletmelere iletmek.

* TOTALENERGIES TTEF.PA – Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky’nin iki danışmanı Perşembe günü TotalEnergies’e, Le Monde’da, grubu Rus ordusuna tedarik eden gazyağı üretimine dahil olmakla suçlayan bir makaleyle, Fransız enerji şirketinin kabul etmeyi veya Sermayenin %19,4’üne sahip olduğu Rus Novatek NVTK.MM’nin ödeyeceği 2022 temettü değil.

Ukrayna-Kiev, TotalEnergies’ten Novatek temettüsünü istedi

* SAINT-GOBAIN SGOB.PA Perşembe günü yaptığı açıklamada, küresel kristal ve dedektör işini satmak amacıyla SK Capital Partners liderliğindeki bir konsorsiyum ile özel görüşmelere başladığını duyurdu.

Saint-Gobain, kristallerin ve dedektörlerin satışı için özel görüşmelerde faaliyet gösteriyor

* STELLANTIS STLA.MI – Fransız-İtalyan-Amerikalı otomobil üreticisi, dönem boyunca %9,92 yeni kayıt artışı gösteren Ulaştırma Bakanlığı verilerine dayanan Reuters hesaplamalarına göre Ağustos ayında %35,44 pazar payına sahipti.

* SHOWROOMPRIVÉ SRPG.PA Perşembe günü yaptığı açıklamada, diğer kurucu ortak Thierry Petit’in sahip olduğu hissenin bakiyesinin CEO ve kurucu ortağı David Dayan tarafından 31 Ağustos’ta tamamlandığı konusunda bilgilendirildiğini duyurdu. şirketin sermayesinde.

* CREDIT SUISSE CSGN.S – Bir dizi skandal, yönetim sarsıntısı ve strateji değişiklikleriyle boğuşan İsviçre bankası, hala Çin’e bahis oynuyor ve Asya-Pasifik servetinin başkanı olan gelecek yıl orada bir servet yönetimi işi başlatmayı planlıyor yönetim işi, Benjamin Cavalli, Reuters’e verdiği demeçte.

* LUFTHANSA LHAG.DE – Alman havayolunun pilotları, yüzlerce uçuşun iptaliyle sonuçlanması gereken ücret taleplerini desteklemek için bu Cuma günü grevde.

* MERCEDES BENZ GROUP MBGn.DE – Bir Avustralya mahkemesi, ülkenin rekabet otoritesinin Cuma günü yaptığı açıklamada, “potansiyel olarak ölümcül” hava yastıklarıyla donatılmış araçlarının geri çağrılması sırasında Alman otomobil üreticisini 12.5 milyon A$ (8.51 milyon €) para cezasına çarptırdı.

* PHILIPS – Hollandalı tıbbi ekipman üreticisi Philips RS North America’nın bir Amerikan yan kuruluşu, ABD Adalet Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, solunum cihazlarıyla ilgili bir soruşturmayı sona erdirmek için 24 milyon dolardan (24.07 milyon avro) fazla ödeyecek.

* SGS SGSN.S – İsviçreli test ve denetim grubu, Cuma günü Amerikan şirketi Penumbra Security’nin açıklanmayan bir bedel karşılığında satın alındığını duyurdu.

(Claude Chendjou tarafından yazıldı, Sophie Louet ve Matthieu Protard tarafından düzenlendi)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*