Cannes’da üç reşit olmayan bir sekiz yaşındaki çocuğa saldırı hakkında bildiklerimiz

89 yaşındaki bir kadın, cüzdanını çalan üç kişilik bir çete tarafından dövüldü. Polis tarafından gözaltına alınanlar, önümüzdeki Kasım ayında çocuk mahkemesine çıkarılacak.

Cannes’da Pazartesi günü saat 12.30 sıralarında 89 yaşındaki bir kadın üç çocuk tarafından şiddetle saldırıya uğradı. Cansız halde bulunan kadın, itfaiye ekipleri tarafından acil servise kaldırıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı, adliyeye sevk edildi.

• Filme alınan sahne

Pazartesi günü, 89 yaşındaki bir kadın Cannes’daki evinin yanında cansız bulundu. Saat 12:30, itfaiye ekipleri gelir ve yaşlı kadını acil servise götürür. Binanın bekçisi, CCTV görüntüleri sayesinde kurbanın saldırıya uğradığını çabucak anlar.

Günün erken saatlerinde kurban yarıştan elinde sepetiyle döner. Arkasından üç kişi takip ediyor. İçlerinden biri yaklaşır ve ona vurur “yüzüne bir darbe, yere ağır bir şekilde düşmesine neden olur”, Grasse’nin parke zeminini detaylandırır.

İkinci kişi kurbana doğru koşar ve çantasını kapar, üçlüyü tamamlayan üçüncü kişi tarafından filme alınan bir sahne. Üç saldırgan, yaklaşık 10 avroluk bir ganimetle ayrılıyor.

• İlgili üç küçük çocuk

Polis, 14 yaşında bir reşit olmayan faili hızla teşhis eder. Araştırma başlatılır. Saldırıdan bir gün sonra nihayet ailesinin öncülüğünde karakola giderek gözaltına alındı.

Olay yerini görüntüleyen 15 yaşındaki çocuk ve 14 yaşındaki çanta hırsızı, güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği belirlendikten sonra Çarşamba günü tutuklanarak gözaltına alındı.

Cannes belediye başkanına göre, üç küçük çocuk “sorgulamaları sırasında herhangi bir pişmanlık ifade etmediler” ve “polis tarafından zaten biliniyorlar”.

• Yönlendirilen reşit olmayanlar

Bu Perşembe, polis tarafından gözaltında tutulduktan sonra, küçükler mahkumiyet amacıyla celp edilmek üzere savcılığa çıkarılıyor. Duruşma 30 Kasım 2022’de çocuk mahkemesinde görülecek.

Darbe ve hırsızlığın failleri olan iki küçük çocuk, “olguların öncesinde, eşlik etmesi veya ardından toplam sekiz günü geçmeyen iş göremezlik ile sonuçlanan şiddet olaylarıyla bağlantılı hırsızlıktan” yargılanıyor.

Saldırıyı filme alan kişi hakkında “şiddete iştirak ve ardından sekiz günü geçmemek kaydıyla iş göremezlik” olarak nitelendi. gerçeklerden.”

Savcılık ayrıca, “27 Temmuz 2022’de yapılan bir toplantıda işlenen zararla hırsızlık teşebbüsü” ve hırsızlık olaylarından sorumlu iki kişi hakkında da karar verdi.

Üç küçük çocuk, kararlarını beklerken, adli gözetim altına alındı ​​ve Marsilya, Bordeaux ve Saint-Etienne’deki kapalı eğitim merkezlerine yerleştirildi.

• Yedi günlük ITT

Yaşlı kadına yapılan saldırının ardından tepkiler gecikmedi. Savcılık tarafından sağlanan bilgilere göre, hala hastanede ve birkaç çürük, uzuvlarda erozyon ve kontüzyonlu önemli kafa travması var.

Adli tabip, sekizinci yaşın bu saldırıdan sonra ihtiyaç duyduğu ITT gün sayısını yedi olarak tahmin etti.

• Belediye başkanı “Cannes’da kalma yasağı” istiyor

Öfkeye yol açan ciddi yaralanmalar. Olaylardan sonra Cannes belediye başkanı David Lisnard, İçişleri Bakanı Gérald Darmanin’e “ailelerin yararına tüm sosyal yardımların ödenmesini derhal askıya almak için mümkün olan her şeyi yapmasını” istediği bir mektup gönderdi.

Aynı mektupta, bir ailenin “sanıklardan birinin eylemlerini yalan tanıklık temelinde örtbas etmeye çalışacağını” belirtiyor.

David Lisnard, “ilgili ev sahiplerinden faydalandıkları sosyal konuttan çıkarılmalarını zaten talep ettiğini” ve “üç saldırgana karşı Cannes kasabasında kalma ve buradan geçiş yasağı” talep ettiğini de sözlerine ekledi.

Twitter hesabında, Alpes-Maritimes milletvekili Eric Ciotti, saldırganın görüntülerini “şok edici” olarak değerlendirdi ve Adalet Bakanlığı’nı “kapalı bir eğitim merkezi” açmaya çağırdı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*