DOĞRU YA DA YANLIŞ. Bir kasırga yakında Fransa’yı gerçekten vuracak mı?

gerekli
İspanyol bir meteorolog, yakında İber Yarımadası’nı ve ardından Fransız kıyılarını vurabilecek anormal bir tropikal siklon riski konusunda uyarmış olsa da, bu senaryo gerçekten mümkün mü? La Dépêche stok alır.

İspanyol bir meteorolog, 1 Eylül Perşembe günü Twitter hesabından, İspanya’nın ve sonunda Fransa’nın yönünü alabilecek anormal yoğunlukta bir aktivite tespit ettiğini duyurdu. Ama bu kasırga gerçekten bize ulaşabilir mi?

İspanya Meteoroloji Ajansı AEMET, meteorologlarından biri olan Juan Jesús González Alemán’ın Twitter’da “bir kasırgaya dönüşen tropikal siklon” oluşumu konusunda uyarmasının ardından, Danielle adlı tropik bir fırtınanın Azor Adaları açıklarında gerçekten de görüldüğünü doğruladı.

1 Eylül Perşembe günü yayınlanan bir tweet’te uzman, fırtınanın gidişatı ile ilgili iki senaryonun mümkün olduğunu belirtti. Biri İber Yarımadası’nı ve Fransız kıyılarını etkiliyor, diğeri Brittany ve Büyük Britanya’ya doğru ilerliyor.

Modellerin yeni gerçekleştirilmesiyle, bu anormal tropikal ciclón en el adquiere una componente más hacia el norte için yeni bir senaryo ortaya çıkıyor.

Sigue, kuzeydoğu yarımadasını etkileyebilecek senaryoyu sunuyor.

Artan belirsizlik. Seguiremos kolyeler… pic.twitter.com/B3zbffvNMd

— JJ González Alemán (@glezjuanje) 1 Eylül 2022

“Tropik Fırtına #Danielle hızla güçlendi ve önümüzdeki birkaç saat boyunca, her zamankinden çok daha kuzeyde oluşmasına rağmen, elverişli hava koşulları ve çok sıcak sularla karşılaşarak bunu yapmaya devam edecek. Bu sezonun ilk kasırgası olacak”, ardından AEMET’i belirtti. Hepsi de bu verilerin ihtiyatla ele alınması gerektiğini ve İspanya’nın şu an için zayıf olma riskinin zayıf olduğunu belirten meteorologun rezerviyle anlaşarak. AEMET yeni bir Tweet yayınladı.

?? L’@AEMET_Esp bu sabah, “önümüzdeki 5 gün boyunca sistem Azorların batısında veya kuzeydoğusunda kalacak. Daha sonra zayıflayarak Avrupa’ya yaklaşabilir, ancak İspanya’yı etkileme şansı çok düşük, %10’dan az”.

➡️https://t.co/q3bs8YjvE7 pic.twitter.com/QqzGSd4Dbr

— Meteo-Fransa (@meteofrance) 2 Eylül 2022

“Önümüzdeki beş gün boyunca Azor Adaları’nın batısında veya kuzeydoğusunda kalacak. Daha sonra zayıflayarak Avrupa’ya yaklaşabilir, ancak İspanya’yı vurma şansı çok düşük, %10’dan az. Bu, evet, deniz durumunun kötü olmasına neden olabilir. çevremiz,” dedi ajans.

Fransa 11 Eylül’den etkilendi mi?

Kendi adına, Météo France önlemler alıyor ve Danielle fırtınasının yörüngesine ilişkin herhangi bir kesin teoriyi doğrulamak veya geçersiz kılmak için henüz çok erken olduğunu belirtiyor. “Belli senaryolara göre, bu depresyon kademeli olarak Avrupa’ya doğru ilerleyebilir ve özellikle 11 Eylül civarında Fransa ve İspanya’yı etkileyebilir, ancak son teslim tarihinin çok uzak olduğuna dikkat edin, belirsizlik çok yüksek ve fiziksel süreçler çok karmaşık, modellenmesi zor” Météo France Twitter’da.

? Belirli senaryolara göre, bu depresyon yavaş yavaş Avrupa’ya doğru hareket edebilir, özellikle etkilenebilir ???? ~11/09.

⚠️⚠️
Son teslim tarihi uzak, çok yüksek belirsizlik ve çok karmaşık fiziksel süreçler içeriyor, modellemesi zor.

?@glezjuanje pic.twitter.com/P0iXEDm5f4

— Meteo-Fransa (@meteofrance) 2 Eylül 2022

Fransız meteorologlar, tahmincilerin senaryo modellemesi hakkında daha net bir görüşe sahip olmalarını sağlamak için 5 Eylül Pazartesi gününden itibaren ve önümüzdeki hafta boyunca yaklaşan olaylar hakkında daha kesin bir şekilde iletişim kurmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*