Feist, Frontman Cinsel Saldırı İddialarından Sonra Arcade Fire Tour’u Bıraktı

Paris, Fransa - 05 Eylül: Feist, 5 Eylül 2018'de Paris, Fransa'da L'Olympia'da sahne alıyor.  (Fotoğraf David Wolff - Patrick/Redferns)
David Wolff – Patrick / Redferns Paris, Fransa – 05 Eylül: Feist, 5 Eylül 2018’de Paris, Fransa’da L’Olympia’da sahne alıyor. (Fotoğraf David Wolff – Patrick/Redferns)

David Wolff – Patrick / Redferns

2019’da Paris’teki Olympia’daki konserde Feist (resim)

MÜZİK – Hit’iyle dünyaca ünlü 1 2 3 4Kanadalı şarkıcı Leslie Feist, diğer adıyla Feist, hakkındaki suçlamaları öğrendikten sonra Arcade Fire turunu bırakmaya karar verdi.cinsel saldırı lideri Win Butler’ı hedef alıyor.

Feist grup tarafından işe alınmıştı. kanadalı 30 Ağustos Salı günü İrlanda’nın Dublin kentinde başlayan turlarının Avrupa ayağına açılacak. Sosyal ağlarında yayınlanan uzun bir gönderide (aşağıda tam olarak okuyun), 46 yaşındaki şarkıcı, düşündükten sonra neden bu tura devam etmekten rahatsız olduğunu açıkladı.

“Dublin’de bir barda grubumla prova yaptıktan sonra sizinle aynı basın manşetini okudum”, İrlanda’da ilk iki randevu için açılan Feist açıklıyor. “ Benim için inanılmaz derecede zordu ve sessizlikten çıkan insanlar için ne kadar zor olduğunu hayal edebiliyorum. Her şeyden çok ilgililere şifa diliyorum. »

“Bu turda kalmak, Win Butler’ın yol açtığı zararı savunduğumu veya görmezden geldiğimi sembolize eder ve ayrılmak hem yargıç hem de jüri olduğum anlamına gelir”mesajına devam ediyor.

“Arcade Fire’ı temsil etmek için asla işe alınmadım, büyüdüğüm ve yerimi kazandığımı hissettiğim bir yer olan sahnede durmak için işe alındım. grubum için oynuyorum […] ve bir gösteri olan kolektif sinerjide yer paylaşmak için zor kazanılan paralarıyla ödeyen insanlar”Salı günkü ilk konserinde türev ürünlerinin satışından elde ettiği kârı, karşı mücadele eden bir örgüt olan Women’s Aid Dublin’e bağışlamaya karar veren Feist, devam ediyor. Kadınlara karşı şiddet ve çocuklara.

Ancak Fesit,‘bu turdan uzaklaş “. Ve eklemek için: “Tarihimizde hepimiz, temel toksik erkeklikten yaygın kadın düşmanlığına, fiziksel, psikolojik, duygusal veya cinsel saldırıya uğramaya kadar uzanan bir yelpazeye sahibiz. […]. Bunu vazgeçerek çözemem, kalarak da çözemem. Ama devam edemem. »

Win Butler suçlamaları reddetti

Salı günü, Arcade Fire’ın solisti Win Butler, cinsel saldırı ve davranış iddialarını reddetti. “uygunsuz” müzik sitesi tarafından aktarılan dört isimsiz ifadeye göre, 2015 ve 2020 yılları arasında gerçekleşecekti. dirgen.

İddialarda bulunan dört kişiyle seks yaptığını doğruladı, ancak rıza gösterdiklerini iddia etti. “Hiçbir kadına iradesi dışında dokunmadım”Cumartesi günü gönderilen bir basın açıklamasında Win Butler’ı savundu. dirgen

“Bu ilişkilerin tamamı rızaya dayalı olsa da, davranışlarım nedeniyle incittiğim herkes için gerçekten üzgünüm.”depresyon ve alkol sorunları yaşadığından bahseden sanatçıyı ekliyor.

2015 yılında 21 yaşında olan ikili olmayan bir kişi olduğu iddia edilen kurbanlardan biri, 34 yaşındaki şarkıcı tarafından cinsel saldırıya uğradığını iddia ediyor, bağımsız müzik sahnesi için Amerikan referans medyasını bildirdi.

Win Butler’ın bir araba yolculuğu sırasında elini pantolonundan aşağı kaydırdığı iddia ediliyor. “Kapımı açtım ve beni duvara çarptı ve agresif bir şekilde vücudumu tuttu ve dilini ağzıma soktu”diğer tanıklıklar gibi takma ad kullanan “Lily” diyor.

“Lily” daha sonra şarkıcının iddiaya göre kurbanın dairesinde rızası olmadan elini tekrar pantolonuna koyduğunu açıklıyor.

2016 ve 2020 yılları arasında yaşları 18 ile 23 arasında değişen üç kadın da etkileşimleri olduğunu anlatıyor. “uygunsuz” Nedeniyle “yaş farkı, güç dinamikleri ve bağlam”. O sırada hayran oldukları yıldız 36 ile 39 yaşları arasındaydı.

Bunlardan biri, 2016 yılında 18 yaşında olan “Stella”, cinsel içerikli mesajlarını ve fotoğraflarını gönderdiği iddia edilen şarkıcının kendisi ile temasa geçtiğini, iddia edilen kurban tarafından talep edilmediğini medyaya açıklıyor.

Grubun kurucu ortağı ve Win Butler’ın eşi olan Montrealer Régine Chassagne, şunları temin eder:“Rızası olmadan bir kadına asla dokunmaz ve eminim ki asla dokunmamıştır”ayrı bir açıklamada dirgen.

Ayrıca bkz. HuffPost : LeBron James en iyi hayatını Kendrick Lamar konserinde yaşadı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*