Joe Biden, nadir görülen ölümcül bir konuşmada Donald Trump’ın “aşırılıkçılığına” saldırıyor

ABD Başkanı Joe Biden, ABD Başkanı olarak adlandırdığı şey hakkında açıklamalar yapıyor.

Jonathan Ernst/REUTERS ABD Başkanı Joe Biden, 1 Eylül 2022, Philadelphia, ABD’deki Independence Hall’un önünde ‘Ulusun Ruhu için devam eden savaş’ dediği şey hakkında açıklamalar yapıyor. REUTERS/Jonathan Ernst – RC2O8W9A71C5

Jonathan Ernst/REUTERS

ABD Başkanı Joe Biden, 1 Eylül 2022’de Donald Trump ve destekçilerine karşı çok sert bir konuşma yaptı.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ – Joe Biden, ara seçimlerin arifesinde saldırısını başlattı. en amerikan başkanı1 Eylül Perşembe günü, Cumhuriyetçi selefine nadiren doğrudan saldırıda bulundu.“aşırılık” nın-nin donald trump ve destekçileri, 8 Kasım’da yapılacak ara sınavlara iki ay kala.

İle PhiladelphiaAmerikan demokrasisinin beşiği olarak ilan etti: “Donald Trump ve ‘MAGA Cumhuriyetçileri’ Cumhuriyetimizin temellerini tehdit eden bir aşırılığı temsil ediyor”. Eski cumhurbaşkanı ve ideolojisine abone olanlar “Amerika’yı Yeniden Büyük Hale Getirin”, “Anayasaya saygı göstermeyin. Hukukun üstünlüğüne inanmıyorlar. Halkın iradesini tanımıyorlar.” Demokrat başkanı dövdü.

Üçüncü şahıslardan gelen içerikle ilişkili tanımlama bilgilerini reddettiğinizden bu içeriği görüntüleyemezsiniz. Bu içeriği görüntülemek isterseniz, seçimlerini değiştir.

bu Beyaz Saraykim bir konuşma sözü vermişti ” ana “ üzerinde” ruh “ Amerika, senografiyi gözden kaçırmadı. Joe Biden, Bağımsızlık Bildirgesi ve Amerikan Anayasası’nın kabul edildiği “Bağımsızlık Salonu”nun eteğinde konuştu. Arkasında, kısmen kan kırmızısıyla aydınlatılmış bir duvarda, tam elbiseli iki askerin hareketsiz siluetleri duruyordu.

Pennsylvania, ara seçimler için kilit eyalet mi?

Donald Trump, esrarengiz bir tepkiyle, kendi sitesinde yayınladı. gerçek sosyal ağ Bu çarpıcı fonda Joe Biden’ın iki yumruğunu sallayarak ve yanında bir Amerikan bayrağını öperken çekilmiş bir fotoğrafı.

Philadelphia’da ilk başkan adayı toplantısını yapan Demokrat, şehrin bulunduğu eyalet olan Pennsylvania’nın Kasım ayında yapılacak yasama seçimlerinin anahtarının elinde olabileceğini biliyor. Ve bu nedenle, görevinin geri kalanı.

Demokratların lideri, Beyaz Saray’ı elinde tutan parti için geleneksel olarak elverişsiz olan bu seçimi dramatize etmek istedi. referandum Donald Trump ve fikirleri üzerine konuşun ve tüm ılımlıları Demokratların arkasında toplayın.

Radikal sağın temsilcileri “öfkeyi alkışlayın. Kaostan beslenirler. Gerçeğin ışığında değil, yalanın gölgesinde yaşarlar.”79 yaşındaki cumhurbaşkanı slogan attı.

“Joe Biden’ı sikeyim”

Joe Biden kampanyası sırasında nakarat şarkısını zaten söylemişti. ” savaş “ için yürütmek “Amerika’nın Ruhu”, ama daha yumuşak bir melodiye: uzlaşma ve birlik çağrısı. Uzun bir süre, bir siyaset emektarı olan bu eski senatör, iyi niyetli Cumhuriyetçiler ile işbirliğinin erdemlerini söyledi. Perşembe akşamı, ton belirgin bir şekilde değişti.

“Tüm Cumhuriyetçiler bu aşırı ideolojiye bağlı değil”, diye itiraf etti. Bu okun işaretini daha iyi kaldırmak için: “Bugünün Cumhuriyetçi Partisi’nin Donald Trump tarafından yönetildiğine, yönlendirildiğine ve gözünün korkutulduğuna şüphe yok” ve onun destekçileri.

Milyarderin ısrarlı ve asılsız saldırılarını kınamak 2020 seçimlerinin geçerliliğine karşıJoe Biden dedi ki: “Ülkenizi sadece kazandığınızda sevemezsiniz”. “İsyan ve demokrasi yanlısı olamazsınız”, o da işaret etti. Kampanyanın ilerleyen haftalarında daha sık ortaya çıkması gereken bu ifadeyi zaten kullanmıştı.

Konuşması sırasında, yakınlarda toplanan bir grup muhalif koro halinde başlatıldı. “Joe Biden’ı sikeyim”diye karşılık verdi: “Kızgın olma hakları var. Bu demokrasidir. » Ancak, bir küreğin cazibesine direnmeyerek: “Hiçbir zaman görgü kurallarına boğulmamışlardır. »

2024 için Cumhuriyetçilerin favorisi Trump

Başkan ayrıca bu konuşmadan, son zamanlardaki yasama ilerlemesini hatırlamak için yararlandı. öğrenci borcunun kısmi iptalişimdiye kadarki yetersiz bilançosunu vurgulamak için.

Perşembe günü yayınlanan bir ankete göre duvar sokak günlüğüBugün ara dönem yasama seçimleri yapılsaydı, seçmenlerin %47’si Demokrat, %44’ü Cumhuriyetçi oy verecekti. Sağ, Mart ayında hala 5 puan öndeydi. Demokratlar, bu seçim sırasında Temsilciler Meclisi’nin tamamını ve Senato’nun üçte birini yenileyen bir başarı hayal etmeye başlarlar.

Kamuoyu yoklamaları yanılmaz değildir ve Amerikan siyasi yaşamında iki ay sonsuzluktur. Ancak yaz başından bu yana siyasi tartışmalar yön değiştirmiş, ekonomik konuları terk ederek siyaset alanına girmeye başlamıştır. kürtaj hakkıtoplumsal başarılar, demokrasiyle ilgili endişeler – demokratlar için pek çok umut verici tema.

Cumhuriyetçiler Perşembe günü ilk tepkilerinde Joe Biden’ı bölünmeleri körüklemekle suçladılar ve kendileri için daha elverişli olan konulara geri dönmeye çalıştılar. “Amerika’nın ruhu için her şey yolunda. Amerikalılar politikanız yüzünden acı çekiyor. Sürünen enflasyon. Suç kontrolden çıktı. Terörün yükselişi. Sınırlar yok edildi. Vaazlarını durdur »Donald Trump’a sadık Senatör Lindsey Graham tepki gösterdi.

Peki ya 2024? Başkanlık seçimlerinden iki yıl önce, Donald Trump henüz adaylığını resmen açıklamadı, ancak konuşmalarında buna açık bir şekilde atıfta bulunur.. USA Today/Ipsos Anketi 28 Ağustos Pazar günü yayınlanan 10 Cumhuriyetçiden 6’sı eski ABD başkanının partiyi temsil etmesini istiyor.

Ayrıca bkz. The Huffpost: Joe Biden’ın Suudi Arabistan’daki bu “çeki” gözden kaçmıyor

Üçüncü şahıslardan gelen içerikle ilişkili tanımlama bilgilerini reddettiğinizden bu içeriği görüntüleyemezsiniz. Bu içeriği görüntülemek isterseniz, seçimlerini değiştir.

Ayrıca okuyun

Amerika Birleşik Devletleri’nde kaybolduktan 41 yıl sonra bulunan “Bebek Holly”, ebeveynlerinin öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yeniden canlandırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu kütüphaneci unutulmuş yer imlerini ifşa ediyor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*