JRR Tolkien’in sürekli yenilenen hayal gücü yazarın hayranlarını memnun ediyor

Sabırsızlıkla damgaladıkları hayal edilebilirdi. Ama hayır, pek değil. Bu belirli bir evren fanları John Ronald Reuel Tolkien veya daha basitçe JRR Tolkien. Diziler Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2 Eylül Cuma günü tüm dünyada Amazon’un akış platformu Prime Video’da yayınlandı: İngiliz yazar tarafından yaratılan tüm evren topluluğu için önemli bir olay, ancak herkes tarafından aynı şekilde karşılanmayabilir. Çünkü eğer bu grup ortak bir çıkarı paylaşır, hiçbir şekilde homojen değildir. Ve belki de bu çalışmanın güzelliği de budur.

İncelememizi okuyun: “Güç Yüzükleri”: Tolkien’in evreninden bazı burkulmalara rağmen “Yüzüklerin Efendisi” geleneğinde görkemli bir dizi

Herkes gerçekten de Hobbitlerin evreninde hayal ettiği şeyi bulur. 1920’lerde Tolkien, orada ne bulmak istiyor. Yıllarca araştırmalarını Tolkien’e ve çeşitli kitaplara adayan dilbilimci Edouard Kloczko, Yeni Başlayanlar için Yüksek Elfçe, Amazon serisini duymak istemiyor. Onun için esas olan orijinal metindir: “Tolkien’in çalışması, temel olarak dillerin yaratılması üzerine, dilbilimsel bir anlayışa dayanmaktadır. Nadir röportajlarından birinde söylediği gibi, basit ve öğrenmesi kolay diller değil: ‘Bu dilleri arkadaşlarımla çay içip Elfçe konuşmak için yaratmadım.’

Bu nedenle, Nicolas Sausseau’nun bu sosyallik için olup olmadığı eğlencelidir. yıllık kostüm kongresi Eylül ortasında Plouha’da Côtes-d’Armor’da. “Her halükarda gerçek dünyada erişilemeyen bir şeyi görme olasılığını seviyorum. Sokağın köşesinde bir orcaya rastlama ihtimalimiz çok az..., şaka yapar. Bu yıl tam bir Gondor asker zırhı üzerinde çalışıyorum. [l’un des royaumes fictifs inventé par J.R.R Tolkien, NDLR]. Bundan sonraki kongrelerde olaysız bir şekilde sunmayı umuyorum.

“Güç Yüzükleri”: JRR Tolkien’in çalışmalarının hayranları ne düşünüyor?


dinlemek

Referans Fransız web sitesinin yöneticisi olan Lucius gibi değil. Tolkiendrim : “Hayır, sık sık gördüğümüz gibi duvarda asılı bir kılıcım yok! Tolkien rafımdaki kitaplara çok daha fazla bağlandım, ne yazık ki yerim dolmaya başladı.”, O gülüyor. Ve bu kadar çok hayran profilinin olmasına şaşırmıyor. Fantezi: “Tolkien, metnini okurlarının kendi kültürlerini, deneyimlerini okumalara enjekte edebileceklerini bilerek yazdı. Okuyucuların kendilerini hikayelerine dahil edebilecekleri gerçeğini her zaman teşvik etti. insanlar“, deşifre ediyor.

İsveçli aktris Morfydd Clark dizide

Bu yeni milyar dolarlık dizi, üçüncü kitabın sonunda yayınlanan kuru dipnotlara dayanmaktadır. Yüzüklerin Efendisi1955’te tamamlandı. Yaratıcılar Patrick McKay ve JD Payne, üçlemede ve eklerinde zar zor (hiç değilse) kabataslak çizilmiş kahramanları ve düşmanlarını canlandırıyorlar: Güç Yüzükleri Tolkien’in Orta Dünya’daki “İkinci Çağı” sırasında, olaylardan binlerce yıl önce geçmektedir. Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi.

Amazon ile hangi Tüm zamanların en popüler romanları arasında düzenli olarak seçilen kitapların ve Peter Jackson’ın onlardan çizdiği Oscar ödüllü filmlerin hala çok güçlü çekiciliğinden yararlanmayı planlıyor, bu nedenle hayal gücü ile yeni nesil bir hayran kitlesi geliyor. hala yenilendi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*