Lille indirimi iki yıllık aradan sonra geri dönüyor, bu İnternet kullanıcıları her zamanki gibi hazır

İnsanlar 2 Eylül 2017'de Lille'deki Braderie de Lille bit pazarında kurulan tezgahlara bakıyor. (Fotoğraf: PHILIPPE HUGUEN / AFP)

PHILIPPE HUGUEN / AFP İnsanlar 2 Eylül 2017’de Lille’deki Braderie de Lille bit pazarında kurulan tezgahlara bakıyor. (Fotoğraf: PHILIPPE HUGUEN / AFP)

PHILIPPE HUGUEN / AFP

2017’de Lille satışı, Covid nedeniyle iki yıl aradan sonra geri döndü.

LILLE – Geri döndü! Covid-19 nedeniyle iki yıl aradan sonra merakla beklenen, Lille bit pazarıen büyüğü olarak kabul edilirAvrupabu hafta sonu 80 kilometrelik standını ve yaklaşık 8.000 katılımcısını yeniden konumlandırıyor. “iki ila üç milyon ziyaretçi”.

3 Eylül Cumartesi sabah 8’den Pazar akşam 6’ya kadar 34 saat boyunca şehir, restoranlarda on binlerce koltuk, saat 2’ye kadar açık geniş teraslar ve yiyecek kamyonları ile dev bir garaj satışına dönüşüyor. tatmak bira veya gerekli midye ve patates kızartması.

Aşağıdaki seçili tweetlerde de görebileceğiniz gibi, son günlerde netizenler sosyal medyada sabırsızlıklarını dile getirdiler.

Orta Çağ’da devam eden bir gelenek

“Bir kez daha dilediğimizce avlanabileceğiz, dolaşabileceğiz, iyi iş yapabileceğiz, tüketip eğlenebileceğiz”31 Ağustos Çarşamba günü belediye başkan yardımcısı Jacques Richir bir basın toplantısında özetlendi. “Evet, midye, patates kızartması ve çiş kokar (…) İşte indirim budur. Beğenmeyenler de şehri terk etsinler, pencerelerini kapatsınlar.”Temmuz ayında belediye başkanı gülümsemişti Martine Aubry.

180 hektarlık trafiğe kapalı alanda binlerce sakin – Lille, Lomme ve Hellemmes sakinleri – tüccarların yanı sıra 600 profesyonel ikinci el satıcısı ve antikacı, antika, ikinci el kıyafet, oyuncaklar ve diğer çeşitli öğeler.

Orta Çağ’a kadar uzanan kökenlerinde, braderie, hizmetçilerin efendilerinin eski eşyalarını satmalarına izin verdi. Uluslararası hale geldikten sonra Eylül ayının ilk hafta sonu düzenlenmektedir.

Toplu taşıma grevi tehdit ediyor

İki yıllık iptallerden sonra – çok küçük bir “ticari satış” ile – “Muhteşem bir baskı bekliyoruz”ile birlikte “iki ila üç milyon ziyaretçi”Fransızlar, aynı zamanda Belçikalılar, İngilizler, Hollandalılar .., belediye başkan yardımcısı Jacques Richir’i tahmin etti.

Oteller ve kiralama “saldırıya uğradık”, “SNCF trenlerin dolu olacağını söylüyor”ve yazıt tarafında, “doluyuz”o ekler. “Etkinlik şehrin imajını yansıtıyor” : “şenlikli, iyi huylu, güvenli, erişilebilir” ücretsiz girişi ile ve “döngüsel ekonomi çağımıza uyarlandı”.

Tek dezavantajı: bir toplu taşıma greviTramvay trafiğini bozmalı ve metro frekansını biraz etkilemelidir. bu yağmur şehri de tehdit edebilir ve “incelemek” bir hafta boyunca hava. “Gökyüzü temizleniyor gibi görünüyor. İyi olmalı, çok sıcak değil”diyor Jacques Richir.

braderie amaçlanan ” Çevre dostu “ : 2017’den beri, yerleşik tüccarlar dışında yeni nesnelerin satışı yasaktır. 500 tonluk yenilen midyelerin kabukları, özellikle fayans döşemelerine dönüştürülür.

Biralar, tatlılar ve patates kızartması

Beton bloklar, perdeler ve bariyerler “mükemmel bir kapanış” çevrenin, “arabalarını tamamen boşalttı” Cuma akşamından. Kuruluşlar müzik yayını yapabilecek ancak konser düzenleyemeyecek.

2016 yılında terör tehdidi nedeniyle satış iptal edilmek zorunda kaldı. 2017’de küçültülmüş, 2018’de genişletilmiş, 3.000 polis, jandarma ve askerden oluşan geniş bir güvenlik sistemi eşliğinde geri döndü ve o zamandan beri her zaman yenilendi.

Profesyoneller aylardır hazırlanıyor. “Mayıs ayından bu yana ürünleri seçmek, fiyat pazarlığı yapmak, hediye talep etmek için tedarikçilerle birlikte çalışıyoruz”Restoran müdürü Coralie Toth açıklıyor “Meydan Kafe”. Mahzeni yüz fıçı birayla dolu. Terasta ilave 20 adet uzun masa ile, “yemek odasındaki personeli ikiye katladı ve mutfakta üç kişi daha aldı”.

“Bizim için sezon başlangıcı, Nisan-Mayıs denizdeki karşılığı. Bundan sonrasının temposunu belirliyor”diyor. “Zaman da doldu, saatlerimizi saymadan, hep keyifle çalışıyoruz”. Midye ve patates kızartması da her yıl olduğu gibi ziyaretçiler tarafından mutlaka yoğun talep görecektir.

“Ekonomiye ve morale iyi geliyor”

Bu dönüş “ekonomi ve moral için iyi”ayrıca Esnaf ve Zanaat Odası Başkanı Laurent Rigaud’u da heyecanlandırıyor. “Bu büyük masaları bulacağız”ile birlikte “Bölgesel ürünler ve uluslararası ziyaretçiler, olağanüstü olacak”.

Olay “Metropol genelinde bir etkisi var”o temin eder. “Birçok yerli aile ve arkadaşları davet ediyor”kim “Dışarı çık, tüket. 10 km ötede bulunan bir kasap olarak %20 daha fazla ciro yapıyor”.

“Gümrük satışının yeniden tasfiye satışına dönüşmesinin zamanı gelmişti! »45 yaşındaki Antoine Hannebicq, özellikle Pas-de-Calais. “Dolaşmak, masanın bir köşesinde bira içmek… Beklediğimiz bu. »

Ayrıca bkz. Huffpost: Vergi süper karları mı? Medef’e gittik ve kazanılmadı

Üçüncü şahıslardan gelen içerikle ilişkili tanımlama bilgilerini reddettiğinizden bu içeriği görüntüleyemezsiniz. Bu içeriği görüntülemek isterseniz, seçimlerini değiştir.

Ayrıca okuyun

Bruno Le Maire: “Tarife kalkanı olmadan” enerji fiyatları 2023’te iki katına çıkacak

İş yapmak için “Louis la Brocante”den değerli tavsiyeler

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*