Océane’nin tecavüz ve intiharından sonra babası adaletin yavaşlığını kınar

Océane Bourdin, tecavüz şikayetinde bulunduktan birkaç ay sonra 4 Haziran 2022'de intihar etti.  - BFMTV.com

Océane Bourdin, tecavüz şikayetinde bulunduktan birkaç ay sonra 4 Haziran 2022’de intihar etti. – BFMTV.com

“Soruşturma daha hızlı gitseydi, intiharını önleyebilirdik.” Océane’nin babası Yvan Bourdin suç duyurusunda bulundu. adaletin yavaşlığı Sonra tecavüz şikayeti kızı tarafından 16 Mayıs’ta Besançon’da dosyalandı. “Unutulan” bir soruşturma, 21 yaşındaki öğrenciyi “battıran” bir “ihmal”, babasını BFMTV.com’a ihbar eder.

Bu Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, Besançon Cumhuriyet Savcısı, Océane ailesinin suçlamalarına, kovuşturmanın soruşturmalar sırasında toplanan “belgelerin alındığı oranda ilerlediğini” teyit ederek tepki gösterdi. Éric Manteaux özellikle genç kadından analiz için alınan bir tutam saça atıfta bulunuyor, Océane tecavüzden önce uyuşturulduğunu iddia ediyor. Üç aydan fazla bir süre bekledikten sonra, toksikolojik rapor nihayet “kimyasal teslim izi yok” gösteriyor, sulh hakimine işaret ediyor ve bu gecikmeyi analizlerin “karmaşıklığı” ile haklı çıkarıyor.

“Ve neden en azından bu süre zarfında şüpheliyi duymadınız?” dedi Yvan Bourdin. “Adalet devam ederken kızım saldırganını sosyal ağlarda gördü, deliğin dibinde perişan halde hayatına sessizce devam etti.” Çünkü suçladığı kişi bir arkadaşıydı, Beaune’daki Burgonya Şarapları Okulu’nda onun gibi bir öğrenciydi.

acı geçmiş

Ona birkaç kez aşkını ilan eden genç adam, onun sırdaşı olmuştu. Acılı bir geçmişi olan bu öğrenci için dökülecek bir omuz. 17 yaşındaki Océane, bir Yılbaşı partisi sırasında cinsel saldırıya uğradığı için şikayette bulunmuştu. Besançon savcısına göre, dava başka bir işlem yapılmadan kapatıldı. Ardından, geçen Ocak ayında, kendisini çalıştıran şarap barının sahibi olan stajyer amirine karşı yine cinsel saldırı şikayetinde bulundu. Dijon savcılığı tarafından yürütülen soruşturma halen devam ediyor.

Océane’in sınıf arkadaşı bu nedenle evinde uzun süre vakit geçirerek ona manevi destek vermeye çalışır. 10 Şubat 2022’nin bu akşamına kadar. Océane’e dönmeden önce birlikte Beaune’daki bir barda sohbet eder, alkol ve kokain alırlar.

“Akşamın seyri bulanıklaşmaya başladı (…) Vapelere düştüm”, Mayıs ayında polise danışabildiğimiz bir şikayette açıklayacak.

Océane uyandığında arkadaşının ona tecavüz ettiğini söylüyor. Tekrar bilincini kaybetmeden önce durması için “yalvarır”, devam eder:

“Birkaç kez uyandım ama hareket edemedim, sanki vücuduma hapsolmuş gibiydim.” Ona uyuşturucu verildiğini düşündüren de bu duygudur, babasının altını çizer.

“İçimde öldüm”

“Şok halinde”, ailesinin Besançon’daki evine döner ve onlara olayı anlatır. Yvan Bourdin, “Bize ‘İçimde öldüm’ dedi” diye nefes alıyor. Océane depresyona girer, bulimia atakları geçirir, iki kez hayatına son vermeye çalışır ve bir psikiyatri hastanesinde gözaltı dönemleri geçirir.

“O bir zombiydi”, babasını anlatıyor.

4 Haziran’da, ailesi evden uzaktayken, Océane sonunda odasına yüksek dozda ilaç alarak hayatına son verdi.

Üzerinde bir not bulunur: “10 Şubat’tan beri ölüyüm. Benim için hiçbir şey yapamazdın.”

Ancak ebeveynleri, eğer adalet daha hızlı ilerleseydi, “duruşmalar yaparak, polis nezaretinde bulunarak, Océane’in adaletin kendisine sağlanacağı umuduna sarılabileceğine” inanıyor, babasına güveniyor. Yvan Bourdin, eşi Sandra ile birlikte “hatırası ve suçlunun mahkum edilmesi için savaşmaya” devam edeceğini doğruluyor. Besançon savcısı Perşembe günü yaptığı açıklamada, Dijon savcılığının yararına soruşturmayı bıraktığını duyurdu. Yvan Bourdin, “Sıcak patatesi başka bir kovuşturmaya teslim ediyor. Soruşturmanın ilerlemesini geciktirecek ve şüpheliye fayda sağlayacak bir adım daha” diyor.

BFMTV.com’da yayınlanan orijinal makale

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*