Prenses Diana’nın ölüm yıl dönümünde törensiz haraç

31 Ağustos 2022 Çarşamba günü 14:48 saatinde yayınlandı.

Paris’te olduğu gibi Londra’da da, İngiliz monarşisini sarsan ölümünden 25 yıl sonra, Çarşamba günü “Lady Di” hayranları onu saygıyla selamladı, ancak iki oğlu William ve Harry tarafından ilişkiler gergin olduğu için resmi bir tören düzenlenmedi.

Peri masalı düğünü ve ardından Prens Charles’tan sarsıcı boşanması dünyayı büyüleyen Diana, 31 Ağustos 1997’de Paris’te bir trafik kazasında paparazziler tarafından kovalanırken öldü.

O zamanlar 15 ve 12 yaşlarındaki iki oğlu William ve Harry, tabutunun arkasında yan yana yürürken milyonları taşıdı.

Soğukta, iki prens olayı bu kez özel olarak ve binlerce kilometre arayla kutladı.

Resmi bir tören olmadan bile, prensesin birkaç düzine hayranı Çarşamba günü Londra’daki Kensington Sarayı’nın önünde toplanarak Galler Prensesi’ni anmak için sarayın kapılarını bayraklar ve fotoğraflarla süsledi.

İngiltere’nin kuzeyindeki Newcastle’dan seyahat eden 59 yaşındaki İngiliz kadın Julie Cein, “Kral, kraliçe ya da evsiz olmanız, prenses için hiçbir şeyi değiştirmedi” dedi. her yıl olduğu gibi. İngiltere.

“Onun için önemli olan sosyal sınıftan bağımsız olarak empati, nezaket ve düşünceli davranmaktı. Sanırım bu yüzden birçok insanın kalbini kazandı.”

Özel olarak Belfast’tan gelen 32 yaşındaki Patrick O’Neill, Diana’nın AIDS’e veya anti-personel mayınlara karşı mücadeledeki kararlılığına atıfta bulunarak, “Ona hayrandı çünkü hem bir prenses hem de normal bir insandı. Onunla özdeşleşebilirsiniz,” diye ekliyor. her zaman ilişkili olduğu insani nedenler.

Paris’te de hayranlar prensesin öldüğü tünelin yakınında toplandı. AFP’ye konuşan 79 yaşındaki emekli Claude Gautier, “O bir dünya kişiliğiydi, istisnai bir insandı. Klas, sportif, zarifti” dedi.

64 yaşındaki Alman turist Ulrike Plank, “Tam altımızda öldüğünü düşünerek tüylerim diken diken oluyor” dedi. “Bugün onun gibi birini özlüyorum.”

– Miras –

Beş yıl önce, ölümünün 20. yıldönümü için William ve Harry halka açık anma törenlerine katıldılar. Bu yıl hiçbir şey olmayacak.

Daily Telegraph’a göre, iki kardeş “kamusal anmalarının altına bir çizgi çizmeye karar verdiler”, iki prensin sözcüleri olayı özel olarak kutlayacaklarını doğruladılar.

40 yaşındaki William, eşi Kate ve üç çocuğuyla birlikte başkentin batısındaki ve Kraliçe II. Elizabeth’in de ikamet ettiği Windsor’da yaşıyor.

37 yaşındaki küçük kardeşi Harry, 2020’de kraliyet ailesinden ayrılmaya karar veren çiftin eşi Meghan ve iki çocuğuyla birlikte Kaliforniya’da.

Majesty Magazine’den Joe Little, kraliyet ailesinin geri kalanından “daha fazla duygu” sergileyen William ve Harry’nin günümüzdeki daha az resmi tavırlarıyla, ailedeki yabancılaşmaya rağmen Diana’nın mirasının görülebildiğini söylüyor.

– Kavga –

2021 yılında, iki erkek kardeş soğukta Londra’da annelerinin bir heykelini açmak için bir araya gelmişlerdi ama birbirleriyle zar zor konuşmuşlardı.

Ve II. Elizabeth’in Haziran’daki 70. saltanatı kutlamaları sırasında, Harry ve William bir kilise ayini sırasında birbirlerinden çok uzakta oturdular.

Harry ve Meghan, kraliyet ailesini ırkçılıkla suçladılar ve Meghan melez olduğu için doğmamış çocuklarının ten renginin sorulduğunu söylediler. William’ın kameralar önünde yalanladığı şey.

Harry’nin yıl sonuna kadar yayınlaması gereken, hesapların ve ifşaların olası çözümü hakkında spekülasyonlar yapan basın tarafından sabırsızlıkla beklenen bir sır kitabının içeriğiyle ilgili herhangi bir uzlaşma askıya alındı.

Harry ve Meghan’ın Eylül ayında İngiltere’ye dönmesi bekleniyor. Windsor’da, Kraliçe II. Elizabeth’in malikanesinde, William’ın yeni evinin yakınında kalacaklar. Ancak İngiliz basınına göre iki kardeş birbirlerini görmeyi planlamamışlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*