tahkime karşı yeniden bir araya getirilen Monaco, FFF’ye bir mektup gönderdi

Monaco’nun sportif direktörü Paul Mitchell, Çarşamba günü tahkim kararlarındaki tutarsızlıklara karşı uzun bir nutuk çekti ve Fransa Futbol Federasyonu’nu tartışmalara başlaması için uyardığını belirtti.

PSG sahasındaki sağlam beraberliklerinden üç gün sonra Monaco, Ligue 1’in 5. gününde Çarşamba günü evinde Troyes’e (2-4) kaybederek ağır bir nüks yaşadı. 20 dakika sonra Monegasque klanını sıçratan ikinci bir sarı için excku olmadan önce bu eylem hakkında uyardı. “Oyuncularımdan düellolarda yoğunluk istiyorum ama burada bunun penaltı olduğunu düşünen biri var mı? Antrenör Philippe Clement bir basın toplantısında sordu. Oyuncularıma neler olduğunu açıklayamam.”

“Herkesin aynı şekilde yargılanmasını rica ediyorum”

Sportif Direktör Paul Mitchell, sezonun başından bu yana hakem kararlarında tutarlılık eksikliğini kınayarak daha uzun konuştu. Geçen hafta Fransız Futbol Federasyonu’nu (FFF) bu soruna karşı uyardığını söylüyor. “Tamamen dürüst olmak gerekirse, bu gece birçok şey için ve daha özel olarak bazı kararlar hakkında medyaya üzüldüm. Bu çok tekrarlanıyor. Birçok olumsuz kararla yüzleşmek zorunda olduğumuzu hissediyoruz. İki kırmızı Son dört maçtaki kartlar, iki tartışmalı, bize karşı kesin bir penaltı… Tek istediğim herkesin aynı şekilde hakemlik yapması.Doğru karar, hafif temastan suçlu bir oyuncuyu kolunu kaldırarak oyundan atmaksa , peki ya Pazar akşamı Paris’te dirseği ileriye dönük oyuncularımızdan birine giden Neymar’a ne demeli? Tutarlılıktan yoksun ve tek istediğimiz bu: kararlarda adalet ve tutarlılık.”

“Geçen hafta Federasyon ile bir mektupla temasa geçtik, bir basın toplantısında da tartışmaya açık olduğumuzu söyledik. Kimimiz eski futbolcuyuz, kimimiz çok uzun süredir futbolun içinde ve ben de öyleyim” Elbette üzerimize düşeni yapabiliriz. Elbette, bu gece bizim aleyhimize kararlar verildiğinde, sadece hayal kırıklığına uğrayabilir ve mutsuz olabiliriz.”

İngiliz lider, hakemlerin acele etmesinden dolayı pişmanlık duyuyor. “Kararlarda daha fazla tutarlılık istiyoruz, ısrar ediyor. Hakemler maçın gidişatını değiştirecek kararlar vermeden önce gerekli zamanı almalı. Ancak, yeterince iyi olmadığımızı gizlemeyeceğim. İlk yarı daha fazla hız yapmalıydık Kaliteli bir takımımız var Pazar günü Paris’te gösterdik ve bu gece ilk yarıda aynısını yapmalıydık maçın kilit anı, bize karşı kırmızı kart var , ikinci yarıda Breel Embolo ceza sahasında kalıyor ve bir penaltıdan faydalanmalıydık. Maripan’ın olduğu bir harekette, Embolo’nun olduğu bir harekette de bir penaltı var.Yine istikrar ve adalet istiyoruz. “

“Maçlardan sonra konuşmaya alışık değilim ama bu gece bence doğru zaman, çünkü daha sezonun başındayız, diye bitiriyor. Takımımızda kalite olduğunu gösterme fırsatı bulduk ve şimdi biz Bunu sahada göstermek zorundayım ve önümüzdeki haftalarda yapmamız gereken de bu.Hakemlerin işinin zor olduğunu bilecek kadar uzun süredir futbolun içindeyim.Ama şampiyonluğun ve herkesin iyiliği için Bizimki de dahil olmak üzere takımlar için tutarlılığa ihtiyacımız var. Özetle, performansımız ve son haftalarda yaşadığımız istikrarsızlıktan dolayı hüsrana uğradık ve üzüldük.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*