“Yüzüklerin Efendisi”nden türetilen “Güç Yüzükleri”, eleştirmenleri bir araya getiriyor

Güç YüzükleriBu Cuma gününden itibaren Prime Video’da yayınlanan, hem senaryosunu hem de sahnelenmesini öven eleştirmenlerin desteğini kazandı.

Uzun zamandır beklenen spin-off serisi Yüzüklerin Efendisi, Güç Yüzükleri, hayal kırıklığına uğratmaz. Dizi, Çarşamba gününden bu yana basında yayınlanan ilk incelemelere göre anlatı ve görsel nitelikleriyle şaşırtıyor. Bu Cuma gününden itibaren Prime Video’da yayınlanan dizi oybirliğiyle eleştiriler aldı. Peter Jackson’ın üçlemesinin sahip olduğu prestij bilindiği zaman bir başarı.

Güç Yüzükleri fonunda, Tolkien tarafından icat edilen ve onun hakkında nispeten az ayrıntı verdiği, evrenin kurgusal bir tarihsel dönemi olan “İkinci Çağ” vardır. Dizi, Peter Jackson’ın yönettiği film üçlemesinden 4000 yıl önce geçiyor. İlk sezonda Galadriel ve Elrond’un (Morfydd Clark ve Robert Aramayo) çok gençleşmiş versiyonlarını buluyoruz. Beş on saatlik sezon planlandı.

“Görsel Etkileyici”

Basına sadece iki bölüm (sekizden) gösterildi. Ama için Serbest bırakmak, bunlar “muhteşem ve başarılı bir sezon öneriyor”. Sütunlarda aynı hikaye telerama: “Görsel olarak etkileyici, hem romantik hem de eğlenceli, tarihin en pahalı dizisi, bir aile gişe rekorları kıran misyonunu mükemmel bir şekilde yerine getiriyor.”

İçin Numerama, Güç Yüzükleri “Şimdiye kadar üretilmiş en güzel dizilerden biri”: “İzlediğimizi anlamamız için bize duraklama anları ya da bir tablo gibi bir diyalog vermeyi başaran bir dizi. Ateşböceklerinin uçuşuna hayran kalıyoruz, insan etkileniyor. Valinor’un kapıları cayır cayır yanan bir ışık patlamasıyla açılır, insan basit bir törenle büyülenir.”

en HuffPost ayrıca “gözleri dizinin önüne koymuş” olduğunu da doğruluyor: “İki saat göz kamaştırıcı, gerilim, büyü, zevk titremeleri ve bazen korku arasında bir anda geçiyor.” tarafından paylaşılan duygu FransaBilgi: “Dizi bize destanın ilk filmleriyle aynı heyecanı yaşatıyor, yönümüzü tamamen şaşırmış ve bu büyüleyici evrene dalmış durumdayız.”

“Aptal bir komplo”

Öte yandan site, bütünün bir dezavantajını da beraberinde getiriyor: “İlk bölümün başlamasının biraz uzun olmasına, çok fazla bilgiyi çok kısa sürede saklamasına üzüldük. […] İzleyici farklı yerler arasında gezinir, Orta Dünya haritası üzerinde uçar ve sırayla oyunun bir parçası olacak birçok karakteri keşfeder. güç halkaları. İkinci bölümde çabucak unutulan bir ağırlık.

Le Figaro ayrıca daha ölçülüdür ve “birkaç gaftan” bahseder. “Pilot, sorunları kavramanıza izin vermiyor ve başsız bir trombinoskop gibi görünüyor”, “bazı aksiyon sahneleri ritmi gereksiz yere bozuyor. Gevşek bir komployu ilerletmekten daha çok şaşırtmak için”, dizinin “gibi göründüğü gibi” patlayıcı bir şekilde çocuksu naifliği vaaz et.” Öncelikle ayrıca karışık kalır:

“Çok kötü mü? Çok daha iyi? Dolandırıcılık nerede? Gerçekten de birçok dizinin yapımcısı tarafından yeni dizilerinin kalitesini övmek için kullanılan bölümlere ayrılmış bir film çok doğru olacak. Bu ilk sezonun iki bölümünü görmek iyi hissettiriyor. Sonunda üç saatlik devasa bir gişe rekorları kıran filmin ilk yirmi dakikasını gördükten sonra.”

Atlantik’in diğer tarafında, Çeşitlilik “Peter Jackson’ın filmlerinin sinematik evrenine çok iyi uyan” bir “cesur” dizi olarak görüyor. Büyük Britanya’da, Gardiyan ile karşılaştırmayı oyna ejderhanın evi, 2 hafta önce HBO’da başladı. İngiliz günlük dizisi için Güç Yüzükleri o kadar “şaşırtıcı” ki ejderhanın evi “amatör” yanında görünüyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*